Motorowodniacy

Motorowodniacy
Ocena

Na większości popularnych jezior śródlądowych obowiązuje tak zwana zasada utrzymywania ciszy, co oznacza, że nie mogą tam być używane takie sprzęty i urządzenia, jak jachty motorowe.

Nie można tez używać tam jakichkolwiek innych łódek, których działanie jest oparte właśnie na napędzie mechanicznym. Dlatego też każdy, kto chce mieć jachty motorowe i planuje kupno takowych, powinien pamiętać o tym, że można je używać tylko tam, gdzie nie jest to zakazane.

Ponieważ częściej w tym przypadku

Mamy do czynienia z brakiem zezwoleń na używanie motorówek, to trzeba szukać tych jezior, gdzie widnieje informacja, że jachty motorowe i inne łodzie pływające o napędzie mechanicznym mogą być używane. Dopiero wtedy możemy włączyć silnik i wypłynąć taką na środek akwenu.

W tej sytuacji trzeba też pamiętać o jednym. Fakt, że na danym jeziorze obowiązuje strefa ciszy, nie oznacza jeszcze,, że jachty motorowe nie mogą tam wypłynąć w ogóle. Znaczy to mniej więcej tyle, że nie mogą się tam pojawić włączone jachty. Jeśli korzystają one z tradycyjnego napędu, czyli żagli, jak najbardziej mogą zostać użyte. Na to jest zgoda miejscowych miast.

Dlatego też wybierając jachty motorowe, od razu warto się zastanowić nad bardziej fantazyjną sytuacją. Może lepiej będzie zakupić taką łódź, która przystosowana będzie do pływania po morzu, nie zaś po jeziorze.

Tam bowiem bez większego problemu jachty motorowe mogą być używane i nie trzeba się martwić o to, że coś będą zakłócać. Trudno bowiem liczyć na to, że na morzu zawsze uda się utrzymywać napęd żaglowy.